Idealne książki na Dzień Dziadka

Dzień Dziadka jest szczególnym oraz bardzo ważnym dniem. Warto na niego się odpowiednio przygotować. Musimy przemyśleć prezent dla dziadka (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezenty-na-dzien-babci-i-dziadka). Jeśli nasz dziadek lubi czytać, to genialnym pomysłem będzie prezent książkowy. Poniżej dwie propozycje książek, z których nasz dziadek na pewno się ucieszy.

David Vann – “Halibut na Księżycu”

Wielu dziadków narzeka na współczesną literaturę. Opowiadają nam przy kawce, że za ich czasów powieści i inne gatunki miały to coś, czego obecnym pozycjom książkowym brakuje. Gdy naszemu dziadkowi także zdarzyło się narzekać, to koniecznie kupmy mu w prezencie książkę “Halibut na Księżycu” autorstwa Davida Vanna. Autor w tej książce udowadnia wszystkim, że dobra szkoła pisarstwa nie odeszła w niebyt. Sama w sobie powieść jest bardzo niestandardowym rozrachunkiem życia. Jej zakończenie zostało wybrane przez samego bohatera. Opowieść jest smutna, nieco zagadkowa, niecodzienna, jak i refleksyjna. Jednocześnie jest wzruszająca oraz piękna. Nawet panom seniorom zakręci się z pewnością łezka w oku. Tego rodzaju oczyszczenie emocji jest niezwykłym darem. Nasz dziadek z całą pewnością będzie pod wrażeniem tej książki.

Lidia Sadkowska-Mokkas “Dygat Pan”

Osobom zakochanym w powieściach Stanisława Dygata oraz osobom nostalgicznym, jak i wielbicielom biografii koniecznie podsuńmy książkę “Dygat Pan” autorstwa Lidii Sadkowskiej-Mokkas. Na pewno bogactwo osobowości Stanisława Dygata zainteresuje nawet osoby, które nigdy w swoim życiu nie czytały książek. O nim mówiono, że nie był nigdy taki sam. Można było mieć wrażenie, że mieszka w nim tysiące przeróżnych osobowości z pakietem osobnym reakcji, jak i zachowań. Był z jednej strony emocjonalny oraz wrażliwy. Do tego był nieprzewidywalny. Był także jako jedyny “nieskażony” samym socrealizmem. Można śmiało o nim powiedzieć, że był jedyny w swoim rodzaju oraz wyjątkowy. Lektura jest warta poświęcenia absolutnie każdej godziny. Nasz dziadek będzie wręcz oczarowany.

 

Dobra książka to wspaniały prezent dla dziadka

Ogromną podporą i wsparciem dla wnuka jest dziadek. To on ma czas wtedy, kiedy rodzice go nie mają. Często to on uczy wnuka wchodzenia po schodach, jazdy na rowerze, a czasem nawet majsterkowania. Wybierając prezent dla dziadka z okazji ważnych uroczystości chciałoby się podarować mu coś wyjątkowego, a zarazem przydatnego. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się dobra książka.

Dziadek to osoba, która ma czas

Zwykle dziadek to osoba, która cieszy się większą ilością wolnego czasu. Aby umilić mu wolne chwile można pomyśleć o dobrej książce. Zwłaszcza długie zimowe wieczory nastrajają do czytania. Dobra lektura sprawdzi się jednak o każdej porze roku. Taki prezent dla dziadka ma też wspaniałą moc osłodzenia samotnych chwil. 

Prezent dla dziadka z pasją

Jeśli dziadek ma swoją pasję, którą lubi rozwijać w wolnych chwilach, to książka w tej tematyce sprawdzi się doskonale jako prezent. Podobnie, jeśli dziadek zawsze marzył o rozwoju swoich zainteresowań, ale wcześniej nie miał na to czasu, być może właściwa lektura pomoże mu spełnić marzenia. Mogą to być różne pasje, jak chociażby gotowanie, wędkarstwo albo ogrodnictwo. Na każdy z tych tematów znajdzie się odpowiednia książka.

Dawka emocji dla dziadka

Dobra książka może sprawić, że czytelnik przeżywa przygody wraz z jej bohaterami. Aby trochę urozmaicić życie dziadka można zaproponować mu powieść z wartką akcją. Wybór jest ogromny od książek z gatunku płaszcza i szpady, przez fantastykę, aż po dobry kryminał. Jeśli dziadek ma jakieś ulubione pozycje książkowe można pokusić się o poszukanie podobnych. Warto też skorzystać z własnych upodobań i kupić jako prezent dla dziadka sprawdzoną książkę. Wówczas dodatkowo możliwa jest wymiana spostrzeżeń dotyczących lektury.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak wielką wartość ma czytanie książek. Czas z dobrą książką jest zawsze dobrze wykorzystany. Dlatego kupując prezent dla dziadka warto pomyśleć właśnie o wartościowej lekturze. Czytanie ma jeszcze jedną zaletę: pomaga dłużej zachować sprawny umysł. Dlatego też jest to wspaniały upominek dla ukochanego dziadka.

 

Radość dziadka

Każda okazja jest dobra

Często okazuje się, że poświęcamy naszym bliskim za mało uwagi, czego kiedyś możemy bardzo żałować. Dlatego warto wykorzystać każdą okazję, aby spędzić czas z rodziną i sprawić jej radość. Świetnym pretekstem do spotkania może okazać się nadchodzący Dzień Dziadka. 22 stycznia spędźmy więc z dziadkiem. Pozostaje tylko wymyślić, jaki będzie idealny prezent dla dziadka.

Coś od serca

Oczywiście możemy kupić dziadkowi po prostu dobrą czekoladę, ale czy ten prezent będzie przez niego długo wspominany? Na pewno dużo lepszym podarunkiem okaże się książka. Odpowiednio dobrana zapewni dziadkowi rozrywkę i odpoczynek. Upewni go także, że dobrze go znamy i wiemy, co go interesuje. Warto poświęcić trochę czasu i znaleźć pozycję, która naprawdę sprawi mu radość.

Klasyka w pięknym wydaniu

Jeśli dziadek uwielbia klasyki polskiej literatury, takie jak dzieła Sienkiewicza czy Mickiewicza, warto poszukać ich książek w kolekcjonerskich, wyjątkowych wydaniach. “Pan Tadeusz”, “Potop” czy “Ogniem i mieczem” to pozycje, które każdy powinien znać i mieć je w domu. W internecie bardzo łatwo można znaleźć wiele wydawnictw, które mają w swojej ofercie właśnie te książki, pięknie zilustrowane z bardzo ładną okładką. Taki prezent zachęci do ponownej lektury danego dzieła, która dzięki wyjątkowej oprawie książki będzie jeszcze ciekawsza.

Zdrowe czytanie

Przy szukaniu dla dziadka książki na prezent, nie wolno zapomnieć o tym, że musi się ją wygodnie czytać. Starsze osoby często mają problem ze wzrokiem, dlatego warto szukać książek z większą czcionką. Być może lepiej sprawdzi się też jej większy format. Prezent ma przede wszystkim sprawić radość, a nie pogorszyć wzrok.

Uśmiech dziadka

Jeśli poświęcimy chociaż trochę czasu, to znajdziemy książkę, która nie tylko będzie pięknie wyglądać na półce, ale i stanie się świetną formą spędzania wolnego czasu. Podarowanie takiego prezentu dziadkowi na pewno wywoła uśmiech na jego twarzy i będzie miłym dopełnieniem spotkania rodzinnego. Wizyta w księgarni to naprawdę dobry pomysł.